Wpływ marihuany na organizm

Wpływ marihuany na organizm

Nadużywanie w znacznym stopniu marihuany może prowadzić do uzależnień regularnego palacza, tworząc wyraźne oznaki uzależnienia. Ktoś uzależniony od narkotyków cierpi na głód narkotyczny i nie jest w stanie sam oprzeć się używania tego specyfiku
Miliony ludzi w USA jest uzależnionych od narkotyków. Niepokojące jest to , że stosowane dawki narkotyków są aktualnie nie tylko znacznie większe. Są również silniejsze i występuje w nich zdecydowanie wyższe stężenie THC niż w latach minionych, dlatego wywołują uzależnienie zdecydowanie szybciej niż kiedyś w przeszłości. Badania wskazują również, że ilość pacjentów odwiedzających Poradnie Rehabilitacji i Uzależnienia od marihuany znacznie się zwiększyła jest to dowód potwierdzający, że można się uzależnić również od tzw „miękkich” narkotyków. Wielu użytkowników „twardych” narkotyków, takich jak kokaina i heroina przyznaje, że marihuany używają regularnie. Gdy w organizmie dojdzie do pojawienia się zjawiska tak zwanej tolerancji, użytkownik musi zwiększyć dawkę stosowanej przez siebie używki. W przeciwnym razie nie osiągnie takiego efektu jak poprzednim razem i pojawi się bardzo silne rozczarowanie.
Nadal obecne są szerokie kontrowersje dotyczące tego czy marihuana naprawdę uzależnia, czy też nie. Mimo ich istnienia, wśród wielu lekarzy panuje taki pogląd, że  mamy uzależnienie oraz szkodliwość udokumentowane a palenia tego specyfiku należy definitywnie zabronić przede wszystkim u dzieci jak i u dorosłych. Uzależnienie jest głównie pschiczne.