Metody na walkę z bólem miesiączkowym

Metody na walkę z bólem miesiączkowym

Miesiączka, lub inaczej i bardziej fachowo: menstruacja, jest całkowicie naturalnym procesem, zachodzącym u kobiet zdolnych do wydania potomstwa. Praktycznie menstruacja występuje już u dziewczynek 1112letnich, jednak nie jest to oznaka, że psychicznie są one przygotowane do macierzyństwa. Ból miesiączkowy spowodowany jest skurczami macicy, która w ten sposób złuszcza i pozbywa się nagromadzonej wyściółki tego narządu. Nabłonek ten usuwany jest wraz z krwią. W fazie miesiączki ciało kobiety jest w stanie wydalić około pół filiżanki krwi razem z resztkami nabłonka. Wiele kobiet podczas miesiączki skarży się na mniej lub bardziej intensywne bóle podbrzusza, które jednak z wielu powodów mogą uniemożliwiać wykonywania codziennych czynności. W takich przypadkach istnieje kilka sposób na to, aby ból zwalczyć lub przynajmniej znacząco zmniejszyć tę dolegliwość. Warto jednak znacznie wcześniej wykonać kilka badań zleconych przez ginekologa, aby mieć pewność, że ból związany jest z naturalnym cyklem i nie jest oznaką choroby.
Jak walczyć z bólem?
Walka z bólem najczęściej kończy się na zaaplikowaniu tabletki przeciwbólowej. jeśli stosujemy ten rodzaj przeciwdziałania istotne jest, jaki lek wybierzemy. Panie powinny sięgać przede wszystkim po leki rozkurczające, które wspomogą pracę macicy. W przypadku chronicznego bólu lekarze ginekolodzy często zapisują leki hormonalne ich działanie to nie tylko wstrzymywanie owulacji, ale również regulowanie pracy hormonów, a tym samym: znaczne zmniejszanie bólu miesiączkowego. W wielu przypadkach lekarz może zaleci również wkładki domaciczne, które nie tylko wspomagają skuteczną antykoncepcję, ale również wydzielają hormony i niwelują ból. Ginekolog z pewnością zleci również kilka dodatkowych badań, które wyjaśnią, skąd mogą brać się silne bóle podbrzusza. W przypadku młodych dziewcząt może być to związane przede wszystkim w nieregularnym cyklem miesiączkowym.
Naturalne metody walki z bólem miesiączkowym
jedną z podstawowych metod działania w przypadku, kiedy nie chcemy brać leków rozkurczowych, jest ogrzewanie ciała może mieć to miejsce poprzez użytkowanie termofora. Termofor położony na brzuchu nie tylko wspomoże rozluźnianie mięśni, ale również rozgrzeje i odwróci uwagę od bólu. Kolejnym istotnym sposobem jest stosowanie herbatek ziołowych o działaniu rozkurczającym. Można stosować zarówno napar z rumianku, lawendy jak i innych ziół. Kolejnym ważnym elementem jest odpoczynek wiele kobiet skarży się, że miewa tak silne bóle, że nie jest w stanie wykonywać podstawowych czynności. W miarę możliwości w taki dzień warto pozostać w domu i móc odpocząć. Bóle miesiączkowe mogą być również niwelowane poprzez stosowanie spokojnych ćwiczeń rozciągających, które wspomogą ciało, podniosą tętno, rozgrzeją.