Dieta białkowa Dukana czyli jesz i chudniesz

Dieta białkowa Dukana czyli jesz i chudniesz

Ograniczenie spożywania tłuszczy i węglowodanów oraz większe przyswajanie białek powoduje utratę masy ciała. Za wszystko odpowiada nasz metabolizm, który w tym momencie zaczyna spalać zapasy z tkanki tłuszczowej. Jeśli nie mamy ochoty się głodzić, lubimy zjeść dużo, ale z drugiej strony przydałoby się zrzucić kilka kilo, to odpowiednia dieta. Cała kuracja polega na odżywianiu się białkiem we wszelkiej postaci – jajka, chude twarogi, chude mleko, ryby. Jesz praktycznie ile chcesz, ale trzeba pilnować, by wszystkie produkty zawierały małą ilość tłuszczu. Jeśli lubisz takie produkty i nie przeszkadza Ci, że cała dieta jest pod tym kątem monotonna – to coś dla Ciebie.
Niestety, jeśli lubisz mieć rozpisany jadłospis dzień po dniu – zawiedziesz się. Nie ma czegoś takiego. Posiłki można komponować samemu, w odpowiadającej ilości o różnych porach dnia. Kolejnym minusem są możliwe skutki uboczne – nie każdy organizm przyswoi taką dietę. Do najczęstszych problemów należą zaparcia, problemy z nerkami i wątrobą, osteoporoza i złe samopoczucie. W przypadku któregokolwiek z tych objawów należy natychmiast przerwać kurację!
Efekt jojo występuje często, najbardziej z powodu powrotu do starego sposobu żywienia się. Efektywność diety zależy w tym samym stopniu od kuracji jak i sposobu życia po jej zakończeniu.